KUMA dojo
OPAVA

LOGO
RADEK1

Radek Chalupa začal se cvičením karate ve svých patnácti letech, v roce 1984, v TJ Sigma Olomouc pod vedením pana Jaroslava Mléčky. Na pana Mléčku vždy vzpomíná, jako na člověka, který mu představil krásu, ale i nekompromisnost Karate a mimo technik ho naučil mít karate rád a brát karate jako součást svého života i životní filosofie.

Dojo:

ZŠ Šrámkova 4, Opava-Kateřinky

Tréninky:

Pondělí 18:00-19:15
Středa 18:00-19:15
Pátek 18:00-19:15


Kontakt:

mail

Tel.: 606 757 690

czka-logo

O roku 1987 trénoval pod vedením pana Luďka Janoška v Opavě. Po vojně, po roce 1990, se občas a pak více podílel i na vedení tréninků.
Od roku 1995 považuje za svého učitele Sawase Sofianidise sensei, pod jehož vedením nastává změna v přístupu ke karate. Pod tímto učitelem poznává karate v jeho japonské formě.
V roce 1995 se zúčastnil mezinárodního semináře v Řecku na ostrově Zakynthos, kde byl vybrán do družstva pro přátelské utkání Česká republika – Řecko.V témže roce je zařazen do širšího reprezentačního výběru. V roce 1996 se účastní mistrovství světa v JKA Karate v řeckých Athénách.

Martin
Nastupuje v soutěži kumite v kategorii jednotlivců i v soutěži družstev.
V prosinci roku 1996 úspěšně složil zkoušky na 1.dan.
Od roku 1999 vede Radek Chalupa vlastní oddíl v Opavě KUMA DOJO.

Martin Špalek (*2.10.1982) Od malička byl veden ke sportu a reprezentoval základní školu v různých sportovních soutěžích. Ve věku od dvanácti let se intenzivně věnoval gymnastice, která mu dala pevný základ k další sportovní seberealizaci. Kromě sportu v téměř všech podobách má spoustu dalších zájmů a mezi ně patřilo vždy i bojové umění. Okolnosti jej dovedly ke karate v sedmnácti letech. Tenkrát na 1. náboru nového oddílu Kuma Dojo jej uchvátila atmosféra karate a jeho ryzost s tvrdostí. Tyto hodnoty jej naplňují dodnes.
Mimo aktivní cvičení a závodění v organizaci CzKA vykonává činnost rozhodčího a pravidelně se podílí na vedení tréninků,především nováčku, v oddíle Kuma Dojo.
Černý pás získal v roce 2008.